Перейти до основного вмісту

На французького генерала завели справу за антисемітські натяки

Кримінальне провадження за підбурювання до ненависті відкрила прокуратура Парижа проти генерала у відставці Домініка Делаварда. Причиною стали заяви генерала в ефірі французького каналу CNews щодо власників провідних світових ЗМІ.

«Ви знаєте, хто контролює ЗМІ у Франції і в усьому світі, — широко посміхаючись, звернувся колишній голова департаменту розвідки та радіоелектронної боротьби до журналіста Клода Постернака. — Хто контролює The Washington Post, The New York Times, і всі газети. Хто ці люди?»

На питання Постернака, кого ж генерал має на увазі, Делавард відповів: «Це спільнота, яку ви дуже добре знаєте». Після цієї репліки ведучий шоу Жан-Марк Морандіні втрутився й заявив, що відключає гостя від ефіру.

Погляди генерала у відставці добре відомі у Франції, так, восени минулого року він рішуче підтримав твердження Дональда Трампа про фальсифікацію президентських виборів у США. «Не дивлячись на спроби західних ЗМІ — і ми знаємо, хто їх контролює — переконати мене в протилежному», — осідлав свого улюбленого коника генерал.

Делавард звинувачує  «неправильні» ЗМІ і в критиці виборів, що не відповідають демократичним нормам. Як приклад він наводить милі його серцю Сирію, Венесуелу та Білорусь. Він також звинувачує пресу в просуванні кандидатів від меншості, згадуючи Білорусь та Росію, де «Навальний, нічого собою не представляє у РФ, « продається » нам у ЗМІ в якості конкурента Путіна». Уся ця риторика приправлена жорсткою критикою  НАТО та реверансами у бік Москви, яка, на думку Делаварда, страждає від агресивної політики Заходу. Зауважимо, що мова йде про людину, яка нещодавна займала найвищі пости у французькій армії.

Парадоксально, але глибокі симпатії до Трампа (відомого своєю відданістю інтересам Ізраїлю) поєднуються в генерала з абсолютним несприйняттям нової команди Білого дому, яку він дорікає за ...рішучу підтримку Ізраїля і збереження абсолютної гегемонії США. Тут же йдуть прогнози про посилення «агресивного втручання США на Близькому і Середньому Сході, звісно, на користь Ізраїлю». Новий уряд Сполучених Штатів експерт із кібервійни називає «збройною рукою глибинної держави», залякуючи агресивними задумами Вашингтону. У свою чергу генералу всюди ввижається ізраїльський слід, і він ніяк не може вирішити, собака крутить хвостом чи навпаки.

Водночас  військовий високопосадовець активно бореться з «очорненням» Росії й Китаю, яким, на його думку, займаються західні ЗМІ і НГО, створені і фінансовані західними спецслужбами. То ж не дивно, що Делаварда люблять цитувати російські ЗМІ, і він не втрачає жодної нагоди стати на сторону Москви в будь-якому її конфлікті з Заходом. Так було зі справою Скрипалів, так відбувається й коли мова заходить про переслідування опозиції у РФ. «На мою думку, справа Навального — це чергова спроба очорнити образ Росії і Володимира Путіна, аби представити його як кривавого диктатора і, тим самим, хоч якось дошкулити йому, — пише генерал на сайті з примітною назвою «StopRussophobie». — Як зазвичай, західні правителі і преса діють усією зграєю, використовуючи найнахабніші методи та керуючись принципом «Чим зухваліша брехня, тим легше їй вірять». Втім, про пресу та про тих, хто нею керує, ми вже чули…

Міністр збройних сил Флоранс Парлі Лідер «Національного об'єднання» Марін Ле Пен

 

Навесні цього року Домінік Делавард став одним із 20 французьких генералів у відставці, що опублікували відкритий лист, тон якого відображає фраза «Франція в небезпеці». «Бездіяльність влади може призвести до спалаху громадянської війни, у якій можуть брати участь військові, на яких покладена місія  захисту наших цивілізаційних цінностей та захисту співвітчизників на національній території», — попереджають автори листа. Військові пообіцяли «підтримувати політиків, які займуться порятунком нації», на що відразу відгукнулася голова ультраправого «Національного об'єднання» Марін Ле Пен, яка вірно вловила основний посил звернення. Водночас міністр збройних сил Флоранс Парлі звинуватила військових у заклику до перевороту, і саме так це було сприйнято більшістю в П'ятій республіці.

Напевно, відставник міг і далі епатувати публіку своїми теоріями змови й антисемітськими евфемізмами, але після прямого ефіру прокуратура Парижа розпочала розслідування за фактом публічної дифамації та підбурювання до ненависті й насилля на підставі походження або приналежності до етнічної групи.

Максим Суханов  

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку